Temaauktion

Temaauktion: Gyllene Tider

2024-02-21

Utforska en kollektion av förgyllda accenter, speglar, skulpturer, och antika guldsmycken hos Kolonn. Inspirerad av solens gyllene strålar, sprider Kolonns Gyllene Tider en känsla av lyx och värme mitt i vinterns blekhet.

Kategorier: Temaauktion

Temaauktion: Retrohem

2024-02-14

I temat Retrohem blickar vi tillbaka till 1900-talets andra halvlek, en period som lekfullt fångar färg, form och funktionalitet med stor framgång.

Kategorier: Temaauktion

Temaauktion: Vapen

2024-02-07

Kolonn öppnar ännu en gång dörren till rustkammaren och plockar fram en spännande blandning av blankvapen, fina skjutvapen, klädsamma uniformer och tuffa hjälmar.

Kategorier: Militaria | Temaauktion

Temaauktion: Leksaker

2024-01-31

Välkommen till Kolonns återkommande leksaksauktion! Här erbjuder vi ett noggrant utvalt sortiment av 180 nummer med fantastiska leksaker från många olika länder och från flera olika tidsepoker.

Kategorier: Leksaker | Temaauktion

Huset Bernadotte

2023-12-14

Kolonn hyllar Kungen och kungahuset ytterligare en gång detta kungliga jubelår - med en fin samling signerade fotografier av medlemmar ur familjen Bernadotte.

Kategorier: Temaauktion