Onlineauktion 7-19 november @auctionet
Sista inlämning 3 november

INLÄMNING PÅGÅR till Auctionets samlade höstkvalitetsauktion – 2023.

Auctionets landsomfattande kvalitetsauktioner på våren och hösten har blivit en tradition. Vi söker nu efter ovanliga och spännande kvalitetsobjekt inom konst, antikviteter och design.

Våra köpare söker speciellt efter: Måleri från omkring sekelskiftet 1900 och fram till 1920-talet. Antikt och modernt silver. Skulptur av välkända konstnärer. Porslin och andra föremål från Kina. Antika och moderna smycken av kända juvelerare. Armbandsur från exklusiva klocktillverkare. Ovanliga och unika samlarföremål är också eftertraktade.

Har du objektet med det lilla extra? Du är välkommen att kontakta oss nedan för en kostnadsfri värdering. Inlämning pågår fram till 20 oktober.

Skicka in din förfrågan idag

Värdering : Auctionets kvalitetsauktion

För att vi skall kunna göra en så bra värdering som möjligt så ta gärna flera högupplösta bilder och skriv ner mått och skick på föremålet.

  • Dra filer hit eller
    Max filstorlek: 1 GB.