2021-03-31

Inlämning : Auctionets Kvalitetsauktion VT 2021

Auktion 11 – 23 maj

Sista inlämningsdag 7 maj

Auctionets landsomfattande kvalitetsauktioner på våren och hösten har blivit en tradition som är här för att stanna.

Till auktionen i maj i år så är vi på jakt efter ovanliga och spännande objekt av hög kvalitet.

Det finns fortsatt starkt intresse för konst, antikviteter och design. Ovanliga och unika samlarföremål är också eftertraktade.

Du är välkommen att kontakta oss nedan för en kostnadsfri värdering.

Ett urval av tidigare klubbade föremål på kvalitetsauktion

Stig Lindberg – Vas.
Klubbad för : 34 000 SEK

Josef Frank – Vitrinskåp.
Klubbad för : 55 500 SEK

Lars Lerin – Akvarell.
Klubbad för : 210 000 SEK

Sigvard Bernadotte – Matta.
Klubbad för : 25 281 SEK

Collier 18K guld diamanter.
Klubbad för : 80 000 SEK

Johan Krouthén – Olja.
Klubbad för : 46 000 SEK

Kontakta oss idag för en gratis värdering
och rådgivning inför försäljning.

Värdering : Auctionets kvalitetsauktion

För att vi skall kunna göra en så bra värdering som möjligt så ta gärna flera högupplösta bilder och skriv ner mått och skick på föremålet.
  • Dra filer hit eller
2021-03-31